Ostatni dzwonek

WARSZTATY

wróć do programu

Ostatni dzwonek 

warsztaty o przyszłości edukacji 

Sednem warsztatów będzie mapowanie pojęcia edukacji, krytyczny namysł nad ideą uczenia się w przyszłości. Podstawą do działania podczas cyklu warsztatów Ostatni dzwonek staną się doświadczenia edukacyjne wszystkich uczestników i uczestniczek warsztatów: uczniów, studentek, nauczycieli i wykładowczyń. Twórcze działania, oparte na założeniach etnografii performatywnej i pedagogiki teatru doprowadzą do powstania interdyscyplinarnej pracy artystycznej na pograniczu reportażu, filmu dokumentalnego i manifestu, w którym głos zabiorą wszyscy, którym bliska jest idea edukacji na miarę XXI wieku.

Harmonogram projektu: 

24 – 27 sierpnia 2021: OBRZYCKO

Dom Pracy Twórczej UAM w Obrzycku 

Efekt wspólnej pracy uczestników warsztatów zostanie zaprezentowany 4 października o godzinie 17.00 w Kinie Pałacowym w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu podczas finałowego wydarzenia projektu OFF Opera. 

Twórcy projektu:

Daniel Stachuła – animator i menedżer kultury, teatrolog i polonista, współtwórca Stowarzyszenia Młodych Animatorów Kultury, pomysłodawca warsztatów Ostatni dzwonek.

Magdalena Ośko-Bogunia i Maciej Bogunia – jako duet Ośko/Bogunia, współpracują m.in. z Art Station Foundation, Teatrem Ósmego Dnia i Teatrem Wielkim w Poznaniu. Podczas warsztatów Ostatni dzwonek zajmują się rejestracją video.

Sebastian Dembski – kompozytor i artysta dźwiękowy, członek nieformalnej grupy KOKS oraz działacz Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Inicjatywa Pracownicza.