Poste restante

WARSZTATY / STORYTELLING / EPISTOLOGRAFIA

wróć do programu

Poste restante 

warsztaty filmowo-epistolograficzne dla seniorów

Jak przyszłość za 50 lat wyobrażają sobie ci, którzy prawdopodobnie już jej nie doświadczą? Projekt Poste restante to próba stworzenia scenariusza przyszłości wraz z seniorkami i seniorami z Poznania, Gniezna i gminy Czerwonak. Osoby uczestniczące w warsztatach epistolograficznych i storytellingowych Poste restante porozmawiają m.in. o: 

  • transhumanizmie, 
  • biotechnologii, 
  • kolonizacji kosmosu, 
  • wizji przyszłości za 40-50 lat.

Dyskusje, rozmowy i działania warsztatowe zostaną uwiecznione w formie wywiadów wideo, które będą elementem dokumentalnej etiudy filmowej.

Harmonogram projektu: 

6 – 8 września 2021, g. 15-18: POZNAŃ 

Klub Seniora, ul. Główna 42, Poznań

9 – 11 września 2021, 9.30-13.30: GNIEZNO 

Stary Ratusz w Gnieźnie ul. Chrobrego 40/41, Gniezno

13 – 15 września 2021, g. 10-13: KOZIEGŁOWY 

Sala warsztatowa, CKiR – ul. Piłsudskiego 3, Koziegłowy

Efekt wspólnej pracy seniorów z Poznania, Gniezna i Koziegłów zostanie zaprezentowany 4 października o godzinie 17.00 w Kinie Pałacowym w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu podczas finałowego wydarzenia projektu OFF Opera. 

Twórcy projektu: 

Marcin Kluczykowski – aktor, autor kilkunastu niezależnych produkcji filmowych, laureat Grand Prix w konkursie Papaya Young Directors, dramaturg poznańskiego Teatru U Przyjaciół, współtwórca projektu OFF Opera od jego pierwszej edycji.

Magda Bojdo – autorka zdjęć, operatorka kamery. Obecnie realizuje zdjęcia do filmów dokumentalnych, fabularnych i projektów artystycznych.

Fot. z warsztatów: Urszula Jocz i Beata Wencławek.