Przyszłość: soundtrack

WARSZTATY

wróć do programu

Przyszłość: Soundtrack

warsztaty fieldrecordingowe i sound-artowe dla młodzieży

Opowieść o przyszłości to także twórcza refleksja nad audiosferą miast i miasteczek za kilkadziesiąt lat. Podczas cyklu warsztatów field-recordingowych i sound-artowych dla młodzieży punktem wyjścia będą antropologia i ekologia dźwięku. W ramach projektu zajmiemy się kolektywnym projektowaniem przestrzeni dźwiękowej w formie instalacji.

Jak zabrzmi przyszłość? Przekonają się o tym uczestniczki i uczestnicy warsztatów, uważnie wsłuchując się w otoczenie i tworząc dźwiękowy scenariusz przyszłości. 

 

Podczas warsztatów:

  • zastanowimy się jak będą brzmiały miasta przyszłości?
  • dowiemy się więcej o field recordingu i sound-arcie
  • poznamy techniki rejestracji dźwięku i wykorzystamy je w praktyce podczas spacerów dźwiękowych
  • zaprojektujemy wspólnie przestrzeń dźwiękową w formie wielokanałowej instalacji
  • usłyszymy miasto przyszłości

Harmonogram projektu:

14 – 16 września 2021: POZNAŃ

PCSN Future Labs, ul. Zwierzyniecka 20

21 – 23 września 2021: PUSZCZYKOWO

LUPA – Inkubator Artystyczny, ul. Stroma 3

 

28 – 30 września 2021: PRZYBYSZEWO

Stowarzyszenie ZMW Przybyszewo, ul. Leśna 2

Wstęp wolny! Obowiązuje limit miejsc. 

Zapisy: e-mail: ewelina@animatorzysmak.pl oraz tel.: 662 070 369

Efekt wspólnej pracy młodzieży z Poznania, Puszczykowa i Leszna zostanie zaprezentowany 4 października o godzinie 17.00 w Sali pod zegarem w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu podczas finałowego wydarzenia projektu OFF Opera.

Twórcy projektu: 

Jan Skorupa — kompozytor, artysta dźwiękowy. Jako twórca inspiruje się zmiennością oraz ulotnością dźwięku, jego organicznością i permanentną ewolucją. Ideę tę stara się realizować zarówno w domenie muzyki instrumentalnej, elektronicznej jak i w formie instalacji dźwiękowych.

 

Ewelina Chatłas — muzykolożka, menadżerka i animatorka kultury, opiekunka procesów twórczych, animatorka społeczności lokalnych. Obecnie pełni funkcje kuratorki oraz koordynatorki projektów kulturalnych i społeczno-artystycznych realizowanych przez Stowarzyszenie Młodych Animatorów Kultury, a także współpracuje z Centrum Sztuki Dziecka przy tworzeniu Biennale Sztuki dla Dziecka.

Sprawdź inne