Skip to main content

Jak przyszłość za 50 lat wyobrażają sobie ci, którzy prawdopodobnie już jej nie doświadczą? Kolejny scenariusz przyszłości napiszemy wraz z seniorkami i seniorami z Poznania, Gniezna i gminy Czerwonak. Osoby uczestniczące w warsztatach epistolograficznych i strorytellingowych Poste restante porozmawiają m.in. o:

  • transhumanizmie,
  • biotechnologii,
  • kolonizacji kosmosu,
  • wizji przyszłości za 40-50 lat.

Dyskusje, rozmowy i działania warsztatowe zostaną uwiecznione w formie wywiadów wideo, które będą elementem dokumentalnej etiudy filmowej.

Harmonogram warsztatów:

6 – 8 września 2021, g. 15-18: POZNAŃ, Klub Seniora, ul. Główna 42, Poznań

9 – 11 września 2021, g. 9.30-13.30: GNIEZNO, Stary Ratusz w Gnieźnie ul. Chrobrego 40/41, Gniezno

13 – 15 września 2021, g. 10-13: KOZIEGŁOWY, Sala warsztatowa, CKiR – ul. Piłsudskiego 3, Koziegłowy

Podobnie jak pozostałe cykle warsztatowe, Poste restante to próba przewidzenia nadchodzącej przyszłości. Efekt wspólnej pracy seniorek i seniorów z Poznania, Gniezna i Koziegłów zostanie zaprezentowany 4 października o godzinie 17.00 w Kinie Pałacowym w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu podczas finałowego wydarzenia projektu OFF Opera. 

Warsztaty poprowadzą:

Marcin Kluczykowski — aktor, autor kilkunastu niezależnych produkcji filmowych, laureat Grand Prix w konkursie Papaya Young Directors, dramaturg poznańskiego Teatru U Przyjaciół, współtwórca projektu OFF Opera od jego pierwszej edycji.

Magda Bojdo — autorka zdjęć, operatorka kamery. Obecnie realizuje zdjęcia do filmów dokumentalnych, fabularnych i projektów artystycznych.

Leave a Reply